מאמרים

השימוש בעצמי

המושג השימוש בעצמי, כמו מושגים אחרים בהם אנו משתמשים בשיטת אלכסנדר לא תמיד קל לתפישה. אחת הבעיות שאלכסנדר נאלץ להתמודד איתן היא בחירת המילים בהן הוא משתמש לצורך העברת השיטה. הקושי הזה קיים גם היום. הסיבה לקושי נובעת מהניסיון להעביר במילים מוכרות חוויות לא מוכרות.

למאמר המלא

רצון, משאלות וסיפורי אגדות

מתוך Thinking Aloud מאת וולטר קרינגטון. ספר זה הוא אסופה של שיחות של קרינגטון עם תלמידיו בקורס להכשרת מורים. השיחות הוקלטו ותומללו על ידי אחד התלמידים ויש להתייחס אליו בהתאם. פרק זה מדבר על רצון כוונה ותנועה. המאמר כוונה: אפיון המילה בטכניקת אלכסנדר מכיל בין היתר ניתוח של הפרק.

לפרק המתורגם

כוונה: אפיון המילה בטכניקת אלכסנדר

השתלשלות העניינים שהובילה אותי לתרגום הפרק רצון, משאלות וסיפורי אגדות וכן מספר מחשבות שעלו בי בתהליך האישי שעברתי, תהליך שניתן להגדירו בקיצור כ – אפיון המילה.

למאמר המלא

תפקוד כללי

מתוך The Act of Living מאת וולטר קרינגטון. בדומה ל Thinking Aloud גם ספר זה הוא אסופה של שיחות של קרינגטון עם תלמידיו בקורס להכשרת מורים. ויש להתייחס לכתוב בהתאם. פרק זה מדבר על המושג תפקוד כללי ועל הקשר בין שיטת אלכסנדר לשיפור בתפקוד הכללי ולשיפור בתפקודים מסוימים. לדעתי המסר העיקרי שכדאי לקבל מהפרק הוא "שאינכם יכולים להבטיח ששיפור ברמת התפקוד הכללי יביא לשינוי המסוים שאליו אתם מייחלים."

לפרק המתורגם

הרצאה של פ.מ. אלכסנדר במכללה לחינוך גופני

מתוךArticles and Lectures הוצאת Mouritz. ההרצאה ניתנה ב 1934 במכללה לחינוך גופני. זוהי השנייה מבין שלוש הרצאות ידועות של אלכסנדר. לתרגום קיימת גם גרסה ערוכה על ידי אור שחר.

להרצאה המלאה

עקרון לא מוכר בהתנהגות האנושית

מתוךArticles and Lectures הוצאת Mouritz. הרצאה של פ.מ אלכסנדר שניתנה ב 1925 ב'אגודה לחקר הילד'. זוהי הראשונה מבין שלוש הרצאות ידועות של אלכסנדר.

להרצאה המלאה

ללמוד איך ללמוד

מתוך Body Awareness in Action מאת פרנק פירס ג'ונס. זוהי הרצאה שניתנה על יד פרנק ג'ונס במרכז ללימודי טכניקת אלכסנדר בלונדון ביוני 1973. בהרצאה המיוחדת הזו מדבר פרנק ג'ונס על ייחודה של טכניקת אלכסנדר לעומת שיטות אחרות. התרגום פורסם גם בביטאון מספר 17 של ארגון המורים הישראלי.

להרצאה המלאה

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: