פרנק פירס ג'ונס

פרנק פירס ג'ונס

פרנק פירס ג'ונס

פרנק פירס ג'ונס היה פרופסור ללימודים קלסיים באוניברסיטת בראון,  רוד איילנד. בשנת 1938 התחיל ג'ונס לקבל שיעורים מא.ר. אלכסדר, אחיו של פ.מ. אלכסנדר, אשר לימד באותה תקופה בארצות הברית. לאחר כשנתיים החל לקבל שיעורים גם מפ.מ. אלכסנדר וב1941 הצטרף כתלמיד יחיד בקורס להכשרת מורים בניהולו של פ.מ. אלכסנדר. לאחר כשנה עבר הקורס לניהולו של א.ר. והכיתה גדלה לשישה תלמידים, בינהם הלן, אשתו של ג'ונס.

לאחר סיום הקורם בשנת 1944  המשיך ג'ונס את דרכו כמורה לטכניקת אלכסנדר והיה בקשר עם א.ר. ועם ג'ון דואי. דואי, שהיה חסיד גדול של השיטה עודד את ג'ונס לבצע מחקר מדעי על טכניקת אלכסנדר. בשנת 1949 קיבל ג'ונס סכום ראשוני שבו השתמש לצורך הכנת פיילוט למחקר, אותו הוא ביצע במכון לפסיכולוגיה שימושית באוניברסיטת טאפטס. משם המשיך ג'ונס ופתח, בעזרת חלק מתלמידיו ובעזרת בכירים באקדמיה שהתענינו בשיטה, במחקר מדעי על העקרונות הפיזיולוגים וההתנהגותיים שלה. ג'ונס פרסם מספר מחקרים לאורך שנות החמישים והשישים שבהם עסק בהיבטים פיזיולוגים שונים הקשורים לטכניקת אלכסנדר, כגון יציבה, תנועה וההשפעה של איזון הראש על תפקודים שונים.

במחקריו הראה ג'ונס כיצד טכניקת אלכסנדר משנה את תבניות התנועה בהליכה, קימה מישיבה או משכיבה לעמידה, כיצד היא תורמת לשיפור מיומנויות כגון כתיבה או שירה וכיצד היא תורמת להרגשה הכללית של קלילות תנועה.

ב1976 פרסם ג'ונס את תוצאות המחקר, כמו גם את דרכו בשיטה בספרו Body Awareness in Action.

בספר זה נמצאת גם ההרצאה ללמוד איך ללמוד שנתן פרנק ג'ונס ביוני 1973. בהרצאה המיוחדת הזו מדבר פרנק ג'ונס על ייחודה של טכניקת אלכסנדר לעומת שיטות אחרות.

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: